DEMİR CAMİ KAPILARINDA FERFORJE ŞIKLIĞI

Son zamanlarda gelişen teknolojinin de etkisi ile moda alanında da pek çok yeniliğe gidilmektedir. Ferforje cami kapıları da gelen bu yenilenme dalgasından olabildiğince çok etkilenmiştir. Eskiden daha klasik motifler ile karşımıza çıkan Ferforje cami kapıları, moda alanında yaşanan ciddi değişimler ile modern bir hava kazanmaya başladı. Daha sade modellerden oluşan düz ferforje cami kapıları ile gösterişten uzak, mütevazı mimarileri şık bir görüntüye kavuşturmak oldukça mümkün. Gösterişten uzak durmamız gerektiğini vurgulayan dinimizin de öğretileri sonucunda sade demir cami kapıları 2018 yılı ile çokça tercih edilmeye başladı.

Demirden Yapılmış Eşsiz Ferforje Kapılarında Renk Tercihini Nasıl Yapmalıyız?

Genellikle yeşil, beyaz ya da siyah renkte tercih edilen tasarım ferforje cami giriş kapıları istenildiği takdirde altın ve gümüş yansıtmalar ile de renklendirilebilinir. Yatay çizgiler ile genişlik algısı oluşturulabilen bu kapıların bir başka özelliği de pratik tasarımıdır. Açma ve kapama işlemini maksimum seviyeye taşıyan ferforje cami kapı çeşitleri ile camilere akın yaşanacak! Doğa dostu dökme demir ile ahşap ya da camı birleştiren özel tasarımlar da camilerde bulunan estetik görüntüyü destekleyici nitelikte!

Görenlerin Sırılsıklam Âşık Olacağı Ferforje Kapılar Camilerin Çekiciliği Arttırır Cinsten

Özellikle Cuma günleri, bayram ve kandillerde kapısını aşındırdığımız camiler, gerek yerel halk gerek ise de yurt dışından ülkemize ziyarette bulunan yabancı turistleri ilk görüşte kendine âşık ediyor. Görenleri içeriye teşvik eden bu ferforje ürünler, hem dini inançlarımızı pekiştiriyor hem de güzel mimarimizi yurt dışından ülkemizi ziyaret etmeye gelen yabancı turistlere tanıtıyor.

0,